Монтаж каналізаційних насосних станцій

Вирішення питання відведення стічної рідини є важливою частиною будівництва будь-якого житлового, промислового або комерційного об’єкта. Це питання гостро стоїть і перед власниками торгових і розважальних центрів і офісів, і перед власниками приватних заміських котеджів, а також перед мешканцями багатоповерхових будинків. При цьому сьогодні при облаштуванні каналізаційних систем як і раніше дуже часто застосовується так звана самопливна каналізація. Принцип роботи такий каналізації заснований на підборі певного ухилу при прокладці каналізаційних трубопроводів, коли стоки рухаються до відстійника за допомогою природної сили тяжіння.
Однак в деяких випадках щільність міської забудови, складність рельєфу і багато факторів не завжди дозволяють здійснити самопливний рух каналізаційних або зливових стоків. Рішенням цих проблем є використання спеціальних колодязів, забезпечених насосним обладнанням. Найчастіше такі колодязі називають каналізаційними насосними станціями або КНС.
КНС призначені для ефективного перекачування стічних вод (зливових, господарсько-побутових, промислових) в тих випадках, коли їх самопливне надходження в очисні споруди або колектори неможливо, або важко.

Вибір каналізаційної насосної станції
Незважаючи на гадану простоту, при виборі КНС необхідно враховувати кілька важливих моментів:
• Насосне обладнання повинно бути дубльовано;
• Для каналізаційних стоків необхідно застосовувати насоси з ріжучої кромкою;
• Ємність донної частини каналізаційної насосної станції повинна забезпечувати можливість роботи насосного обладнання протягом тривалого часу. Це необхідно для зменшення кількості циклів включення-виключення насоса, що, в свою чергу, позитивно позначається на періоді роботи, а також забезпечує аварійний запас в разі надходження стічної рідини в обсязі, що перевищує розрахункову кількість;
• Як і інші каналізаційні колодязі, КНС повинна бути забезпечена вентиляцією;
• При виборі насоса необхідно пам’ятати про довжину траси, перепад висот, можливе промерзання і інші особливості об’єкта.

Вибір рішення для пристрою КНС
Конструктивно каналізаційні насосні станції можуть виконуватися на базі збірного колодязя або в єдиному корпусі з армованого склопластику. Кожне рішення має свої переваги і недоліки.
Каналізаційні насосні станції з армованого склопластику виготовляються виходячи з індивідуальних вимог замовника. Це дозволяє з точністю до міліметра дотримати необхідний зовнішній діаметр і висоту колодязя.

Крім цього, деякі виробники пропонують своїм клієнтам комплексні КНС, які не збираються з окремих елементів, а є повністю заводськими виробами.
Вибір відповідного рішення залежить від побажань замовника, особливостей об’єкта та інших нюансів.
Алгоритм створення насосної станції
Першим етапом у створенні каналізаційної насосної станції є формування технічного завдання, складеного на основі проектної документації та побажань замовника. У ньому визначаються основні вимоги до майбутньої системи, перераховується обладнання для додаткового оснащення станції і т.д. При проектуванні КНС враховуються особливості ландшафту, режими роботи, вид і обсяг стоків, що перекачуються.

На другому етапі здійснюється проектування КНС, виготовляється корпус, відбувається установка насосів, комплектуючих і необхідних систем управління. Правильний підбір насосних агрегатів є дуже важливим, так як в разі помилки в розрахунках терміни служби каналізаційної насосної станції можуть бути значно скорочені.
Третім етапом у завданні створення довговічної і надійної КНС є монтаж, шеф-монтаж і пусконалагоджувальні роботи. Наша практика показує, що будь-які роботи по монтажу насосних станцій повинні проводитися виключно кваліфікованими фахівцями. Тільки це може стати гарантією безаварійної служби станції і забезпечити довше функціонування всієї системи.
Після монтажу здійснюється перевірка якості роботи станції і її запуск в складі зовнішньої каналізаційної мережі.

Додаткове оснащення насосної станції
Необхідно розуміти, що насосна станція включає в себе не тільки корпус і насоси, а й ряд супутніх елементів, таких як:
• Автоматика, що включає в себе щит управління, поплавці контролю рівня, аварійну сигналізацію, а в разі необхідності – і систему SMS-оповіщення;
• Систему фіксування і демонтажу насосів;
• Напірні трубопроводи із зворотними клапанами, запірними кранами і т.д .;
• Наземну частину станції у вигляді чавунного люка або окремого будинку.
Комбінуючи дані елементи, наша компанія має можливість виробляти каналізаційні насосні системи будь-якого типу, які будуть оптимальним чином відповідати потребам замовників.

Технічне обслуговування каналізаційних насосних станцій

Будь-які види робіт повинні виконувати спеціалісти з відповідною підготовкою або компанія-постачальник системи. Тільки ця умова дозволить уникнути складнощів при обслуговуванні і забезпечити мінімальний простій в роботі системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *